Hlavní menu:

Podmenu:Péče o rodiny po ztrátě dítěte

Péče o rodiny po ztrátě dítěte

Nejste sami. Je nás mnohem víc, než jste si kdy mysleli: rodičů, kteří ztratili to nejdražší – své dítě. Dítě, které odešlo dříve, než stačilo dospět a zestárnout. Ocitli jsme se tak v situaci, která jde proti přirozenému běhu života. Někteří jsme jej ztratili v jednom okamžiku, někteří po dlouhé těžké nemoci. 

Chceme pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě - v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. A jsme tu také pro ostatní členy rodiny, sourozence, prarodiče i dalším příbuzné, a také pro přátele. Je jedno, jak dlouhá je doba, v níž žijete se svým smutkem a trápením po odchodu svého dítěte. Vždycky je možné najít u nás pomoc.

Naše péče je bezplatná.

 

Nabízíme tyto formy pomoci:

  • Individuální setkání - jsme vám připraveni naslouchat v domluveném termínu

  • Telefonický rozhovor

  • Mailovou korespondenci

  • Účast na setkáních svépomocné skupiny Nejste sami

 

Svépomocná skupina Nejste sami

Kam se obrátit, když známý přejde raději na druhou stranu ulice, aby se se mnou nesetkal, protože jsme ztratili dítě? V každém případě nejste na své trápení sami. Nabízíme přijetí, možnost jen tak v klidu pobýt, poslechnout inspirující slova i hudbu, účastnit se modlitby. Možná dojde i na sdílení toho, co nás jako osiřelé rodiče trápí. A cestu, jak žít dál, je možné najít. 

Skupina se setkává pravidelně každou poslední středu v měsíci (mimo červenec a srpen), setkání začínají v 17.30 a trvají 60-90 minut.

Prosíme, pokud je to možné, dejte nám kvůli snazší organizaci vědět, zda máte zájem přijít, buď mailem na polackova@bcb.cz nebo telefonicky na 731 402 981.

Vedou PhDr. Alena Poláčková a Bc. Olga Trčková.

Letáček ke stažení:

Nejste sami

 

Ztráty a objevy
Akce pro děti, kterým někdo zemřel. Nabízíme odpoledne plné aktivit pro děti nejrůznějšího věku. Jedná se o odpolední procházku s jednotlivými zastaveními. Cílem akce je vytvoření prostoru pro prožitky a starosti dětí, hledání odpovědí na otázky, které se v souvislosti s touto těžkou životní situací objevily. Doprovod dospělého je možný. 
Programem provázejí Mgr. Irena Kalná, PhDr. Alena Poláčková

(Plakát bude doplněn)


Světlo se šíří světem
V roce 2011 jsme se poprvé připojili ke Světovému dni památky zesnulých dětí, který připadá vždy na druhou neděli v prosinci. Pravidelně se v tento den koná v kostele na Piaristickém náměstí v Č. Budějovicích bohoslužba za zesnulé děti, jejich rodiny i přátele. Po mši následuje posezení u kávy a čaje. Setkání jsme nazvali Světlo se šíří světem (ve shodě s touto akcí v jiných zemích).

(Plakát bude doplněn)


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021