Hlavní menu:

24.05.2011, autor: Mgr. G. Maliňáková, kategorie: Ohlasy akcí

Být seniorům nablízku

Být seniorům nablízku

Další krok na cestě k seniorům?

 

V úterý 24.5.2011 se v českobudějovickém přednáškovém sále Orla na Lannově třídě uskutečnil zajímavý seminář. Jmenoval se „BÝT SENIORŮM NABLÍZKU“.

V jeho průběhu se účastníci seznámili s prací se seniory v rámci Královéhradecké diecéze. O historii a založení Centra pro seniory hovořila Mgr.Čepelková. Podělila se s přítomnými o zkušenosti se zakládáním a prvními akcemi  tohoto Centra, zodpověděla také některé dotazy.

 

Dále se na program dostal „TRÉNINK PAMĚTI“ s Mgr. Suchomelovou. Stručně všechny seznámila s tím, co vlastně Trénink paměti je a co od něj můžeme očekávat. Co takový „trenér „ musí znát a absolvovat a jak to využít v praxi. Společně jsme se naučili jednu z technik.

Závěrem promluvila paní Bc. Balková . Vysvětlila pojem „TANCE V SEDĚ“ a dále techniku využití vzpomínek – REMINISCENCI. S touto činností má při práci se seniory nejlepší zkušenosti a vřele ji doporučila. Představila také literaturu, která se práce se seniory dotýká.

 

Závěrem ještě zbyl čas na výměnu názorů, zkušeností,  dotazy a různé postřehy. Také bylo možné nakoupit různou odbornou literaturu.

Doufám, že toto setkání nezůstane jediné, ale je takovou „první vlaštovkou“ na cestě k „vytvoření“ Centra pro seniory v Jihočeském kraji. Centra,  které bude pracovat nejen pro seniory, ale také se seniory. A zároveň poskytovat řadu podnětů a rad lidem, animátorům, instruktorům, dobrovolníkům i samotným seniorům.

Děkuji všem organizátorům.

Mgr. Maliňáková Gabriela

Domov důchodců Horní Planá


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021