Hlavní menu:

09.07.2019, kategorie: Ohlasy akcí

Inspirace pro rodiny na léto

MOBILNÍ PRÁZDNINOVÁ CESTIČKA K BOHU

 

Stáhněte si ji přes QR kód nebo na Google Play s názvem Prázdninová cestička k Bohu.
K použití aplikace je třeba, abyste byli připojeni k internetu nebo měli data v mobilu.  
Budeme rádi, když vám naše aplikace pomůže přiblížit se k Bohu a budeme se těšit na vaše zapojení.

Co všechno v aplikaci najdete?
Modlitby - i když jsou prázdniny, nezapomínejte na Pána Boha. Můžete si vybrat z nabídky ranních a večerních modliteb či modliteb před jídlem. Také během prázdnin můžete prosit a děkovat za různé lidi nebo situace v životě, nabídneme vám několik variant. Možná se vám některé modlitby zalíbí a naučíte se je zpaměti.
Hesla pro děti a Fotocitáty (nejen) pro rodiče - každý den do aplikace přibude nové heslo s obrázkem a krásná fotografie s citátem. Tyto myšlenky vás daným dnem mohou provázet a budete se k nim moci vracet.
Příběhy pro děti - na každý týden jsme pro vás připravili napínavý příběh ze života od spisovatele Josefa Janšty. Zobrazit si ho budete moci vždy v pondělí ráno.
Neděle v rodině - může u vás začít hned v sobotu večer. Po 17 hodině už bude ke stažení úryvek evangelia z nadcházející neděle. K nedělnímu evangeliu v aplikaci najdete zajímavé zamyšlení, kvíz, komiks či omalovánku. Vše si můžete pročíst a připravit se tak na prožívání nedělní bohoslužby. Budete-li si něco chtít vytisknout, můžete si vše najít na stránkách www.kanan.cz.
Promluvy - zajímavá zamyšlení P. Vojtěcha Kodeta.
Marianky - jsou skupinky holek, které si za svůj vzor vybraly Pannu Marii, nazpívaly o ní krásné písně, které si samy složily. Každý druhý den se budete moci seznámit s novou melodií a textem. Věříme, že se vám písničky Marianek budou líbit jako nám a že si je rádi zazpíváte.
Prázdninový deník - prázdniny budou trvat celé dva měsíce, jistě vás čeká spousta krásných zážitků a abyste na ně jen tak nezapomněli, zapisujte a kreslete si je do svého deníku. Určitě vás potěší, až se k nim budete během roku vracet a třeba i po letech vzpomínat na výlety či zážitky. Můžete vybrat zajímavý zápis, oskenovat ho či vyfotit a poslat nám ho přímo přes aplikaci. Hezké příspěvky zveřejníme v naší aplikaci.
Naše kostely - věříme, že během prázdnin se dostanete nejen do svého kostela, ale že navštívíte kostely v místech, kam pojedete na výlety, poutě nebo kde budete trávit dovolenou. Vyfoťte kostel, ve kterém jste byli na mši svaté, nebo jste se v něm alespoň pomodlili, a pošlete nám jeho venkovní fotografii. Kostel, který navštívíte, se může objevit v aplikaci.
Soutěž - příspěvky zaslané do Prázdninového deníku a Naše kostely zařadíme do soutěže. Termín uzávěrky soutěže je 25. srpna. Autory vítězných příspěvků oceníme na Arcidiecézní pouti rodin na Svatém Hostýně 31. 8. 2019, kam zveme všechny rodiny na závěr prázdnin, abychom za ně poděkovali a vyprosili si Boží požehnání pro nový školní rok.  

Aplikace vznikla ve spolupráci CPRŽ Olomouc s P. Petrem Hofírkem, jehož koníčkem jsou moderní technologie, a mnoha dalšími lidmi, kteří nám poskytli zajímavé podklady. K oživení aplikace se budete moci zapojit i vy a budeme moc rádi, když nám své prázdninové zážitky pošlete.

 

Ke stažení: prazdninova-cesticka-HRASKOVA-barevna.pdf, 4 MB; prazdninova-cesticka-HRASKOVA-nevybarvena.pdf, 4 MB; prazdninova-cesticka-CERNOBILA.pdf, 4 MB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021