Hlavní menu:

12.03.2020, kategorie: Ohlasy akcí

Jak doma?

Jak doma?

Před sto, dvě stě lety se rodina v neděli odpoledne sešla a hrálo se. Kdo neuměl, aspoň obracel noty, dělal posluchače, tleskal, když se dohrálo. Společné  muzicírování v rodině možná už dávno provozujete, tak proč ho nezařadit teď, když jste spolu doma. Společná činnost nás dává dohromady, a když se společně něco pěkného povede, je radost mnohonásobná a máte se chuť pustit do akce znova a znova.
Dokonce motto letošního Týdne pro rodinu zní: Rodina v pohodě není náhoda. Péče o pohodu doma je nyní v rukou nás samotných. A tak všechny způsoby, jak lze pohodu načerpat, je dobré podpořit. A zvlášť v této době nám o to jde. Když se dělá pěkná muzika, pohladí to po duši, zahladí všechny falešné tóny mezi lidmi. Někdy stačí i docela malé a tichounce znějící nástroje...před tím je lze také spoečně vyrobit...Jaké mají tńy a hlasy věci kolem nás? Průzkumnictví a fantazii se meze rozhodně nekladou.
Mnozí už možná viděli, jak v Itálii koncertují celé ulice, bloky domů, prostě proto, že jim hudba pomáhá. Proč si z nich v tomto nevzít příklad. Efekt muzikoterapie vám potvrdí každý odborník na hudbu.
A když to dobře půjde, můžeme se sejít třeba pak s tím, co nás těšilo ke společnému koncertování vedle dalších rodin na koncertě. Nevadí, že Vám nějaká nota spadne pod pultík. Už teď se můžeme na takové setkání těšit.
A třeba se nám to povede i virtuálně a dokonce mnohem dříve. Jsou malé dobré věci a možnosti uprostřed těžkostí.

 


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021