Hlavní menu:

07.06.2019, kategorie: Ohlasy akcí

Koncert rodin obrazem i slovem

Sál Pod Ořechem, Římov
Koncert rodin obrazem i slovem

U příležitosti Mezinárodního dne rodiny 15. 5. 2019 se konal v Římově koncert, který připravilo Diecézní centrum pro rodinu a Soukromá základní umělecká škola Natanael. Myšlenku rodinného muzicírování přinesla Alena Poláčková z DCR. Společně s rodiči, žáky a učiteli SZUŠ Natanael se podařilo vytvořit krásný čas, v němž zazněly skladby v různém složení od úplně jednoduchých, kdy hrála např. maminka na triangl a dcera na flétničku, až po skladbu s originální aranží v 5 členné rodině zastoupené 3 generacemi.

Každá rodina obdržela jako dárek společenskou hru, aby mohl společný rodinný čas pokračovat. Po skončení následovalo občerstvení a možnost si popovídat.

Zcela jistě za rok navážeme na tento úspěšný počin a uspořádáme koncert rodin znovu.  Určitě to bude motivace pro zlepšení či zapojení dalších členů rodiny.
                                                                                            Michaela Kadlecová, učitelka SZUŠ Natanael

A za rodiče - jedna tatínkovská reakce:

Pokud budeme hledat to, co lidi spojuje, a buduje i posiluje jejich vztahy, nemůžeme pominout hudbu. Snad právě proto pro nás společnými silami připravily Diecézní centrum pro rodinu a ZUŠ Natanael v rámci Týdne pro rodinu Koncert rodin.
Jako jedni z účinkujících jsme měli možnost zakusit, že hudba nás může spojit nejen při společném poslechu, ale také zajímavým způsobem přispívá k budování vztahů v rodině. Obzvlášť ve chvíli, kdy je potřeba společně zkoušet, ale nikomu se do toho opravdu nechce – ovšem my dospělí to nemůžeme dát najevo.
Samotný koncert – nebo možná spíš společné setkání, protože večer měl opravdu příjemnou a uvolněnou rodinnou atmosféru – proběhl 15. 5. v Římově v sálu Pod ořechem a musím se přiznat, že mě nadchl. Jednotlivá vystoupení (rodin i jednotlivých malých hudebníků) měla, jak už to v rodině bývá, různou úroveň. Ale to vůbec nevadilo. I když účinkujících uskupení bylo přes dvacet, neměli jsme šanci se nudit nebo mít pocit promarněného odpoledne, jak už to někdy bývá u zbytečně protahovaných školních besídek a podobně. Všechno odsýpalo, jak má. Nejen proto, že vystoupení byla poměrně krátká. I organizace šlapala na jedničku. Ale hlavním důvodem, proč byl celý večer navýsost příjemný, byla právě rodinná atmosféra celého podniku. A když k tomu připočteme občerstvení, kterým jsme společný večer zakončili (včetně vynikajících koláčků od Dobráka a osvěžujícího ovoce) byl jsem spokojený až na hranici únosnosti.
Můj velký dík patří všem, kdo se podíleli na organizaci Koncertu rodin, ale i všem účinkujícím, těm, kdo je na vystoupení připravovali a celému publiku.

Jediné, co zbývá dodat je, že až příští rok ZUŠ Natanael a Diecézní centrum pro rodinu budou pořádat „Koncert rodin 2020“, budu u toho. A Vám doporučuji totéž.
                                                                                                                                         Plech


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021