Hlavní menu:

01.10.2015, kategorie: Ohlasy akcí

Na vernisáži zrale a s chutí do života

TF JU, Kněžská 8, České Budějovice
Na vernisáži zrale a s chutí do života

Zde tedy pohled téměř reportážní o průběhu vernisáže z pera fotografů – seniorů, kteří se jako autoři výstavy vernisáže účastnili. Podle jejich slov to vypadá, že si svůj Mezinárodní den seniorů užili a dobře oslavili. Posuďte sami…

 Výstava uspořádaná k Mezinárodnímu dni seniorů Diecézním centrem pro rodinu s názvem "Viděno zralýma očima " byla připravena velmi pečlivě.

A opravdu se bylo na co dívat. Snímky seniorů dávaly nahlédnout převážně do přírody tak, jak ji oni sami vidí na svých procházkách.
I vernisáž byla hezky uvedená. Všichni jsme se příjemně pobavili o fotografování, kam chodíme na procházky a co je kde zajímavého. 
Všem, kdo se na této výstavě podíleli - a věřím, že to nebylo jednoduché - patří velké díky. 
Bylo to mile strávené odpoledne a ráda na ně budu vzpomínat. 

                                                                                                        Božena Švecová.

 „Viděno zralýma očima“…jak již název říká, jedná se o výstavu fotografií seniorů, tedy lidí, kteří již něco pamatují, ale nechtějí ještě stagnovat. Aby si své stáří trochu zpříjemnili, setkávají se v Klubu absolventů U3V a v Klubu Aktiv na různých aktivitách a vzdělávacích kurzech (kurzy počítačové gramotnosti až po práci s digitální fotografií, kurzy výuky jazyků, trénování paměti, výtvarné kurzy, filmový klub, hraní bridže, pohybové aktivity - petanque, nordic walking, sportovní hry seniorů). Autoři fotografií této výstavy chodí do přírody a fotí, doma nahrávají do počítače, přebírají, upravují a dávají k nahlédnutí nebo se pochlubí na Facebooku či Google, ani sociální sítě nám seniorům není cizí...

To bylo jen krátce představení autorů fotografií,  kterým byla nabídnuta možnost vystavit své fotky i veřejnosti na výstavě organizované – Diecézním centrem pro rodinu na půdě Teologické fakulty.
Atmosféra vernisáže byla neformální, příjemná, panovala na ní téměř rodinná atmosféra. Vernisáž zahájil pan děkan Tomáš Machula, paní Poláčková seznámila přítomné s cílem akce i pracemi spojenými s jejím uspořádáním, mile ohodnotila autory fotografií i pana fotografa Jana Voběrka, který pomáhal při realizaci výstavy.
V přípitku na vyzval generální vikář Pintíř přítomné seniory, aby si chránili své zdraví, rodiny  a pokračovali v bohulibé činnosti a nenechali se znechutit těžkostmi nejen ve světě. Výstava se všem přítomným líbila, nad fotografiemi diskutovali s autory, ti jim rádi odpovídali na dotazy, týkající se fotografovaných lokalit, vyprávěli, co je přivedlo k jejich koníčku.
Chtěla bych touto cestou poděkovat manželům Poláčkovým, panu Voběrkovi a teologické fakultě v čele s panem děkanem Machulou za možnost prezentovat naše fotky na veřejnosti...
                                                                                                          Tereza Polanková

Moc děkujeme za včerejší příjemné odpoledne, které se neslo v pohodovém duchu. Z organizátorů i všech zúčastněných vyzařovala pohoda, vzniklo zde  takové souznění jen s pozitivními emocemi. Uspořádání fotografií bylo zvládnuto rovněž na jedničku, i když se za ním skrývá  spousta nevděčné a neviditelné práce. Zkrátka včera se vše sešlo dobře i díky Vám. Manžel, který zpočátku nic moc o mých aktivitách nevěděl, byl také nadšen. Ještě jednou zdravíme a děkujeme.
                                                                                                       Marcela a Jiří Kocourkovi


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021