Hlavní menu:

14.09.2016, kategorie: Ohlasy akcí

Nahoru na horu... tenkrát v létě

Nahoru na horu... tenkrát v létě

Bylo to super!

Jeli jsme na rodinnou dovolenou s Diecézním centrem pro rodiny  poprvé. Po mé týdenní zkušenosti ji mohu jen všem dalším rodinám doporučit. Myslím si, že většina zaneprázněných maminek jako já, co se točí celý rok kolem dětí v kuchyni, obýváku, ložnici a prádelně, přesně takovou dovolenou potřebuje.

 Dům sv. Josefa je skvěle situován uprostřed nádherné beskydské krajiny s výhledy na Roháče a Lysou Horu a hory, ty já miluji. Naši dva kluci, spolu s tatínkem zase zbožňují houbaření, a tak každé ráno, když  jsem  se šla s ostatními ráda pomodlit ranní chvály, nasbírali několik praváků přímo za chalupou. Přitom pokaždé vyhlíželi alespoň nějakého vlka nebo medvěda, naštěstí žádné takové zvíře nepotkali. Každý den byl něčím zajímavý. Podnikali jsme kratší i celodenní výlety a při nich se podívali na místa, kde jsme nikdy předtím ještě nebyli. Třeba  poutní místo Turzovku jsem dřív znala jen z doslechu.

Jako učitelka moc obdivuji, když se někdo dobrovolně a ještě výborně, stará o prázdninách o cizí děti. A byla jsem velmi vděčná za takovou péči, kterou naše ratolesti během dopoledních programů dostaly.  Děti se prostě celý týden neměly čas nudit. Mohly poznat nové kamarády, vyrobit si třeba sluníčko z klásků, ovečku nebo korkovou nástěnku a dozvědět se něco o Pánu Ježíši od někoho jiného než od tatínka a maminky.

 A která z unavených maminek by nepřivítala, že nemusí týden vařit a uklízet nádobí? Ochotný personál i úžasní organizátoři Poláčkovi nás rozmazlovali svou péčí celý čas.

Výživnou stravou jsme krmili i naše duše. Jsem vděčná, že jsem poznala pátera Petra Hrušku-Agase. Ten si pro nás poctivě připravil duchovní obnovu s tématem Beskydský očistec. Sedm kořenových hříchů už nikdy nezapomenu vyjmenovat. Naštěstí jsme došli ke zdravému východisku, jak s nimi nejlépe zacházet. Mám zase nad čím doma přemýšlet. A nebudou to jen starosti kolem domácnosti. Otec Agas nám byl k dispozici po celou dobu k rozhovoru i ke svátosti smíření.

Týden naši rodinu skutečně  občerstvil po všech stránkách. A musím přiznat, že se teď máme doma nějak víc rádi.                                                                                                                      -JB-

Jedeme na duchovně relaxační pobyt do Beskyd!

Kam se asi těším, kdo to ví, já to vím a ty to znáš.....,zněla tato píseň z našich úst, když jsme natěšeni vyrazili na dovolenou, tedy na duchovně relaxační pobyt do Beskyd. S vděčností v srdci a plni očekávání, jak my rodiče, tak naše děti jsme šťastně dorazili i s naším devítiměsíčním Filípkem. Co Alena a Pavel tentokrát pro nás připravili, na to jsme se těšili, někteří více, někteří možná méně. Na co jsme se těšili určitě, tak to byli všichni kamarádi, které jsme znali už z minulého pobytu a se kterými jsme prožili pěkné chvíle a též na všechny aktivity, jak pro rodiče, tak pro děti. Pro děti tu byly hry, tvoření, například  Lidušce přišlo skvělé, že si mohla vyrobit dekorační skleničku se solí a s bylinami do koupele, František zas ocenil všechny pohybové hry a Maruška byla vděčna za kamarádku Elišku, se kterou  prožívaly vše v doprovodném příběhu o Mojžíšovi a pod ochranou skvělých pečovatelů Zdenči, Anežky, Katky a Donuta. Pro nás pro rodiče bylo velice podnětné dopolední doprovázení duchovního programu O. Agasem na téma sedmero hlavních hříchů. Bylo prezentováno netradičně a pro mě moc působivě  se spoustou dobrých  podnětů do osobního života. Určitě ale nesmím zapomenout na vzájemné sdílení ve společenství, společná modlitba, společné mše svaté, to vše doplňovalo nejen naše vyprahlá srdce, ale také naše očekávání z dobře prožité dovolené. 
Nastal čas rovněž pro relaxaci, a tou byly výšlapy po Beskydech, sluníčko nám svítilo po celý pobyt a touha prošlapat co nejvíce pěšin a cest narůstala. Mně osobně se moc líbil první cíl k Bílému kříži, ale prostor měly i jiné odpočinkové aktivity. Na konec, kdy toto vše vrcholilo při závěrečném společném  večeru, při kterém jsme měli možnost ještě více se poznat a společně se pobavit a zasmát, jsem prožila velkou radost. Radost a obohacení z toho, že můžu patřit do společenství těchto rodin, jejichž středem je náš Pán.
A tak moc díky všem organizátorům i účastníkům! 
                                     Za rodinku Šerou ze Střelné maminka Stanka                                                


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021