Hlavní menu:

03.10.2013, autor: Papežovi, Měkutovi, Čekalovi, kategorie: Ohlasy akcí

Ohlédnutí za létem v Bohuslavicích

Ohlédnutí za létem v Bohuslavicích

Dovolená v Bohuslavicích

 Letošní dovolená pro rodiny pořádaná Diecézním centrem pro rodinu v Českých Budějovicích se odehrála ve dnech 18.-24.8.2013 na Hospodářském dvoře v Bohuslavicích.
Jak sám název zvoleného místa napovídal, očekávali jsme, že se bude jednat o místo blízké dětským srdcím a tak jsme se na pobyt i s našimi čtyřmi dětmi přihlásili a v příslušný čas dojeli do Bohuslavic. Děti byly dle očekávání od prvního okamžiku nadšené, zatímco my jsme nejprve lehce rozdýchávali přesně organizovaný a na náš první, nezkušený pohled, dosti nabytý program. V této chvíli je nutno podotknout, že na tomto typu dovolené jsme byli poprvé.
Nicméně naše obavy se rozplynuly hned v pondělním dopoledni, kdy jsme měli možnost předat děti do péče animátorek a sami se ponořit do hloubky přednášky P. Michaela Špilara t.č. z Kostelního Vydří, který nás uvedl a nadchl pro dobro stvoření a zejména člověka, jenž byl v Božích očích viděn jako velmi dobrý. S tímto optimistickým pohledem na sebe jsme pak mohli vykročit vstříc dobrodružstvím celého týdne. A že jich nebylo málo. Ať již ve formě posilování ducha formou dalších inspirativních námětů P. Michala, praktických podnětů manželů Poláčkových a zejména mší svatých určených rodičům i celým rodinám, tak samozřejmě všech možností, které nabízel celý areál Hospodářského dvora. Pro děti pak byla po dvě odpoledne zajištěna jízda na koních, při kterých se mnohé z nich poprvé podívaly z koňského hřbetu, dále pak společná návštěva kláštera v Nové Říši s možností malování hrnků v prostorách keramické dílny Novoříšské keramiky či prohlídka zámku v Telči.
V neposlední řadě pak chceme vyzdvihnout službu služky, rytíře a princezny v podání usměvavých animátorek Ester, Adély a Marušky, které se obětavě staraly o všechny děti v době, kdy rodiče měli samostatný program. Pod jejich vedením děti nadšeně připravovaly a vyráběly vše potřebné pro závěrečné rytířské klání všech rodin.
Všichni účastníci, kterých čítalo 20 dospělých a 24 dětí vytvořili živé  společenství, jenž otevřelo prostor i pro řešení konkrétních situací v rodinách.Naše první seznámení s touto formou organizované dovolené tak vyústilo ve velmi příjemný zážitek, tvořený jak vlastním prostředím Hospodářského dvora od ubytování počínaje, přes stravu a celkovou vybavenost konče, tak neméně inspirativní a hlubokou tematikou programu P. Michaela a manželů Poláčkových. Domů jsme tak odjížděli odpočinutí a naplnění radostí, pokojem a elánem do dalších dní.
Tímto též chceme poděkovat všem, kdo přispěli ke zdárnému průběhu těchto volných dní a zároveň i popřát vše dobré do dní příštích. A těšíme se snad někdy na viděnou!

Miroslav a Blanka Papežovi

Manželské setkání v Bohuslavicích pořádané DCR

   Manželské setkání se letos konalo ve vesnici Bohuslavice u Telče, zde pro nás bylo připravené ubytování a stravování v hospodářském stavení. V hospodařském stavení jsme společně trávily větší čás volnočasových aktivit, které byli z části připravené od DCR, tak i nechány na výběr rodičů a dětí. Děti i rodiče měli možnost se každý den dojít podívat na koníky, poníky, oslíky, lamy, ovce, kozy a pávy. Okolní krajina a historická část města Telče a Nové říše lákala k výletům. Setkání rodin však nebylo zaměřené jen na volnočasové aktivity, ale primárně manželům nabízelo možnost se vnitřně zastavit a zamyslet se nad svým společným životem - vztahem. Přednášky a duchovní doprovod manželů na setkání měli připraveni manželé Poláčkovi a P. M. Špilar. Celé setkání probíhalo v klidném a příjemném duchu. Každá manželská dvojice měla možnost se aktivně podílet na společném zamyšlení se nad jejich vztahem a životem. Tímto článkem chci poděkovat manželům Poláčkovi, P. M. Špilarovi a Esterce, Adélce a Maří za jejich přípravu celé akce.

V.Měkuta

Dovolená  Bohuslavice  2013

Pobyt v Bohuslavicích  nás mile  překvapil  v několika ohledech:

 Ve  výběru  místa  společné dovolené rodin. Statek s domácími zvířaty  byl velkým  magnetem  pro děti. Volného pohybu po statku  děti využily nejvíce pro své objevy dalších zvířat a  strojů.

      Byli  jsme potěšeni připraveným programem. Poláčkovi společně s P. Michaelem  měli precizně  připravený duchovní program  pro rodiče. Mohli jsme slyšet a vzájemně se sdílet s  ostatními rodiči  o starostech a radostech jejich dětí a zkušenostech z manželství . Obětavé dívky Ester, Maruška a Adélka  se  postaraly během celého týdne  o děti  dopoledním a večerním programem. Je fakt ten, že pro naše roční dvojčátka to nebylo, ale i  tak  jsme se  společně  s  maželkou  programu  střídavě zúčastnili. To považujeme za  velký plus naší dovolené. Měli  jsme alespoň každý kousek času pro sebe.

    Dále  jsme byli  spokojeni  s  ubytováním, které jsme celý  týden strávili  ve společném pokoji  s 5 dětmi  dohromady. Měli  jsme zprvu  obavy z toho, jak nám  dvočátka  budou  spát  v jiné  postýlce  a společně  se  staršími dětmi, ale rychle si zvykla a po dvou  dnech  zvládala  usínání s přehledem. Hlady jsme na statku  netrpěli. Plná penze a velké porce jídla byly toho zárukou. Bohaté snídaně byly  příjemným startem do nového  dne. I přes delší dobu strávenou čekáním na jídlo a krmením svých  miláčků, jsme byli vděčni za  hotové jídlo na  stole bez  jakéhokoliv našeho přičinění.

    Naše děti byly celkově velmi spokojené. Byly na výletech v kláštěře v Nové Říši a na zámku v Telči.

A teď malá dětská reportáž:
Jakub:  Chybělo jenom více hodin fotbalu dopoledne (odpoledne ho bylo zřejmě dost - pozn. editora), ale  líbila se mi trampolína a že jsem mohl zlobit.
Fanynka:  Nejvíce se mi líbila růžová prasátka  a nelíbila se mi ta divoká černá prasátka.
Kryštůfek: Líbily se mi traktory, bobík, lamy, krávy, trampolína a postel, ale nelíbilo se  mi hýkání oslů. 

Zapsal tatínek Čekal


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021