Hlavní menu:

21.10.2014, kategorie: Ohlasy akcí

Plusy setkání 50+

17. - 19. 10. na Dobré Vodě u Hartmanic

Na akci setkání manželských párů 50+ jsme se rozhodli vyrazit díky loňské příznivé zkušenosti z prázdninového setkání rodin s dětmi pořádaného DCR a provázeného manžely Poláčkovými v Bohuslavicích nedaleko Nové Říše.
Letos jsme se sešli v téměř komorním počtu šesti párů, a jak se v průběhu ukázalo, byl tento počet zřejmě ten správný.
Obě přednášky k tématu "prázdného hnízda" byly zajímavé a každá z nich byla zakončena otázkami, které navodily dobrá témata k promyšlení ve dvojici.
Ovzduší vzájemného porozumění dalo prostor k upřímnému sdílení dojmů a názorů mezi námi, kteří jsme se vesměs viděli s mnohými poprvé. 
Vrcholem setkání pro nás, a možná i velkou většinu zúčastněných, byla večerní sobotní bohoslužba, která byla zakončena individuálními přímluvnými modlitbami za jednotlivé manželské páry s netradiční obnovou manželského slibu.
Domů jsme si odvezli radost a pokoj v duši umocněný zjištěním, že nejsme na své cestě životem v páru se svými problémy sami. Možná jsme získali další, pro nás dosud méně známý způsob, jak lze vztah v našem manželství proměnit k lepšímu.

Na úplný závěr je nutné podotkout, že výběr místa (nedaleko poustevny sv. Vintíře) i čas pro toto setkání byl požehnaný. Celé totiž bylo zarámováno nádherně barevnou a prosluněnou atmosférou babího léta v krásné okolní šumavské krajině, a to bylo pro nás neobyčejně příjemné. 

Saša a Eva

Ke stažení: ; ;


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021