Hlavní menu:

02.04.2008, autor: Ludmila a František Jirsovi, Sedlice okres Strakonice, kategorie: Ohlasy akcí

Prázdné hnízdo

Miletínky - setkání manželů odrostlých dětí 28.-30.3.2008
O víkendu na závěr velikonočního oktávu jsme se zúčastnili v Miletínkách u Ktiše setkání manželů, kteří jsou ve stejné situaci jako my. Vychovali jsme děti, ty už jsou teď dospělé a odstěhovali se, většinou do jiného města nebo i do jiné země, na nás rodiče nezapomínají, ale jejich hlavní starostí jsou jejich rodiny a jejich děti. A my jsme najednou sami dva, stejně jako jsme byli sami dva na začátku naší společné cesty. Ale tehdy jsme měli před sebou shánění a zařizování bydlení, výchovu dětí. Co teď s novou situací, co máme před sebou dnes? Na to jsme se pokoušeli nalézt odpověď během víkendu. Po seznamovacím pátečním večeru jsme v sobotu vyslechli na toto téma přednášku a pokoušeli se společně si vyjasnit, co očekávají ženy od mužů a muži od žen, nalézt témata, která mohou působit ve vztahu manželů problémy, a o kterých je třeba spolu mluvit. Na odpolední procházce jsme si každý náměty z dopoledne ujasňovali se svým partnerem a odpoledne zakončili adorací v kapli v Diecézním centru mládeže ve Ktiši. Sobotní večer završila společná bohoslužba, která byla pro všechny hlubokým zážitkem. V neděli jsme se na mši ve Ktiši setkali nejen s Pánem v eucharistii, ale také se skupinou dětí z Prachatic, kteří si během víkendu v Diecézním centru mládeže povídali o svátosti křtu, smíření a eucharistie. Děti doprovodily mši písničkami z Hosany. V neděli bylo už jarní teplo a po obědě nám všem bylo líto, že se musíme rozloučit. Chtěli bychom moc poděkovat Aleně a Pavlu Poláčkovým z Diecézního centra pro rodinu v Českých Budějovicích, kteří celý víkend vymysleli, naplánovali, připravili program, zajistili bydlení a stravu a během víkendu se o všechno pozorně starali. Díky jim i díky ostatním účastníkům jsme se vrátili z Miletínek bohatší o mnoho krásných zážitků.

VTIP SETKÁNÍ Setkají se přítelkyně - matky odrostlých dětí a vyprávějí si, jak se jejich ratolestem vede. "Ta moje dcera se ale skvěle vdala, manžel jí pomáhá, stará se o děti, uklízí, uvaří, doveze ji, kam potřebuje, je to opravdu báječné manželství." "No a co syn?" "Ale ani se neptej. Takovou semetriku chytl, honí ho nepředstavitelně. Pořád jen po něm doma něco chce, musí ji všude vozit, děti má na krku...."

28.03.2008

"Prázdné hnízdo" březen 2008 setkání rodičů odrostlých dětí

Miletínky, okr. Prachatice

28.03.2008 [pátek] - 30.03.2008 [neděle], kategorie: Setkání

„Prázdné hnízdo“ a co teď?

Setkání čtyř dvojic manželů, jejichž rodinné "hnízdo" se pomalu začíná vyprazdňovat, se uskutečnilo za krásného počasí na druhou velikonoční neděli.

Pojďte nahlédnout, jaké to bylo....

 

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021