Hlavní menu:

30.01.2020, kategorie: Ohlasy akcí

Rande na náměstí s nadhledem

Náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
Rande na náměstí s nadhledem

„Hele, kdy přijdeš zítra z práce?“, ptá se mě manželka mezi řečí při večeři. „No, snad to stihnu do pěti“, odpovídám zamyšleně. „To by bylo fajn“, pokračuje manželka, „půjdeme na rande?“ Jsem trochu zaskočen, babičky daleko, syn se na mě směje, starší děti jsou na prázdninách, tak vlastně proč ne.  „A kam?“ ptám se. „No přece na náměstí, je tam akce: Zveme České Budějovice na rande. To nevíš?“ Nevěděl jsem, neslyšel jsem a spolu se ženou a synkem vyrazil jsem 😊 a dobře jsme udělali.  Zveme České Budějovice na rande, je jedna z akcí Národního týdne v manželství. Národní týden manželství nás povzbuzuje k tomu, abychom si uvědomili, že o manželství je třeba pečovat, protože není samozřejmostí.

Již když jsme přicházeli na náměstí jsme slyšeli hrát romantické písničky. Na náměstí bylo malé podium, stoleček se 2 židlemi svátečně prostřenými, několik dvojic i trojic (třetím bylo vždy dítě) a kolem bylo nakresleno obrovské srdce. Během doprovodného programu – píši doprovodný, protože hlavním bodem programu pro mě byla manželka a pro ni zase já, (přeci jen to bylo rande), jsme kromě písniček slyšeli několik vstupů moderátorů - manželů Poláčkových, a povídání hostů manželů Talířových – jež vyprávěli o svém dlouhém manželství. Dále jsme se mohli fotit u již zmiňovaného stolu s kulisou ČB náměstí a Černé věže, přijali jsme skupinové pozvání na čaj a koláčky. Také jsme dostali vonné svíce ve tvaru srdíčka. Právě  s těmito svíčkami jsme se postavili na nakreslenou siluetu srdce a pan fotograf nás vyfotil z Černé věže. Pozvolna se jedno velké společné rande rozpouštělo do malých skupinek zcela soukromých, až se pozvolna rozplynulo do rande jednotlivých manželů.   

Bylo hezké, potkat na této akci několik našich známých, stejně tak bylo fajn mít další důvod vyrazit se ženou opravdu na rande, né jen na procházku, a zastavit a poděkovat si navzájem a Pánu Bohu za náš vztah. V dnešní době singls a „nespoutané“ nevázanosti je fajn si uvědomit dar manželství.    Pavel a Andrea

Dostaveníčko na náměstí
V předvečer svátku sv. Valentina (13. února 2020) ožilo českobudějovické náměstí díky akci „Zveme České Budějovice na rande“. Vtipná scénka o rozhovoru dvou manželů odstartovala program a příjemně tak naladila přihlížející. Milým překvapením bylo pro mě vidět na pódiu kolegyni z práce - Štěpánku Talířovou, jak zavzpomínala se svým manželem, že se před 40 lety seznámili právě v Českých Budějovicích. Myslím, že takovéhle originální rande po 40 letech nemělo chybu! Iveta B.

 

                                                                                                                                             

 


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021