Hlavní menu:

10.11.2012, kategorie: Ohlasy akcí

Rodiny ještě v září na cestách

Duchovně-relaxační pobyt v Bibione – září 2012
Rodiny ještě v září na cestách

Druhý zářijový týden jsme vyrazili s Diecézním centrem pro rodinu – tedy manželi Poláčkovými - k moři do italského Bibione. Bylo nás celkem 8 rodin a kromě hlavních organizátorů s námi jel i otec Bohuslav Richter a 3 studenti – animátoři. Celkem jsme dali dohromady dvacet tři dětí od jednoho do 17-ti let, což už samo o sobě činí zájezd unikátním.

Už po cestě začala péče o naše „duchovno“ mší svatou na rakouském poutním místě Altenmarkt. Během celého pobytu probíhala série přednášek manželů Poláčkových nazvaná „Inventura manželství“, kterou vhodně doplňoval otec Bohuslav nejrůznějšími podněty k tomuto tématu i každodenní mší svatou (kostel byl součástí našeho prázdninového areálu). Krásným závěrem duchovního programu bylo obnovení manželských slibů při poslední společné mši.

Během přednášek pro rodiče děti trávily s animátory Ester, Adélou a Tomášem, kteří měli připravený program zvlášť pro starší a mladší děti, a to tak chytlavý, že s nimi děti nakonec pobývaly téměř průběžně – zde je na místě velký dík a ocenění za obětavost a vynalézavost, děti byly opravdu nadšené.

Náplň dovolené ale tvořily také typické přímořské aktivity. Naše ubytovna byla přímo u krásné pláže se spoustou mušliček a mělkým mořem, měli jsme k dispozici deštníky, lehátka, sprchy, hřiště a počasí nám přálo, takže jsme se vykoupali a „vyplážovali“ do sytosti. Kdo chtěl, mohl využít i další atrakce – např. šlapadla s klouzačkou v moři, šlapací autíčka na suchu, navštívit některou z vynikajících pizzerií nebo zmrzlináren, nechyběl ani lunapark. Velkým dobrodružstvím byla výprava ke vzdálenému majáku.

Jeden den jsme strávili také v Benátkách, které jsou opravdu nezapomenutelné – zvlášť plavba lodí po zálivu kolem historických památek i zaoceánských výletních lodí.

K všeobecné spokojenosti přispívala i vynikající zdejší kuchyně, podávaly se nejtypičtější italské pokrmy, dokonce s možností volby dvou variant chodů.

A tak se nelze divit, že se nám po týdnu ani nechtělo domů. Vraceli jsme se plni dojmů, opálení, se zásobami mušlí a manželstvím po inventuře. Tak ať to vydrží co nejdéle!

 

Alžběta Rosenkrancová


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021