Hlavní menu:

06.12.2017, kategorie: Ohlasy akcí

Silná jako smrt je láska

z letošní akce Světlo se šíří světem
Silná jako smrt je láska

Účastníci dostali po ukončení bohoslužby v rajské zahradě pro povzbuzení list s textem a odkazy k letošnímu tématu a také kamínek na památku. V příloze nejdete pamětní  list.
Zde jsou rovněž odkazy pro další inspiraci a zamyšlení:
První ukazuje cestu z trápení otce po ztrátě 14letého syna Sama. Rodina i jeho přátelé vyrábějí kameny z hlíny, na jejich povrchu je vyryto jméno Sam a na spodní straně webové stránky, kde je možné se o Samovi více dozvědět. Tyto kameny vyjadřují lásku k Samovi, která přetrvává a má předávat lásku dalším lidem.  Kamínky se umísťují na zvláštních, krásných a zajímavých místech po celém světě (hory, moře, města, stromy..) a jejich polohu (souřadnice) rodina archivuje a aktualizuje na webových stránkách. Můžete se sami podívat, kde se všude nachází Samovy kamínky.   
http://samstones.org

Další odkazy přináší židovskou moudrost. Určitě víte, že na židovských hřbitovech najdete na náhrobních kamenech položené malé kamínky, které sem pozůstalí přinášejí. Jaký je jejich význam? Podle tradice se nemá mísit svět živý a neživý, proto tam nenajdete květiny k uctění památky zemřelých.
Jaké jsou židovské legendy o těchto kamenech?  Poslechněte si v podání herce Achaba Haidlera...

http://www.chewra.com/download/mp3/07%20Pohadka.mp3

http://www.chewra.com/download/mp3/05%20Kamin.mp3

 

 

Ke stažení: Publikace17.pub, 3 MB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021