Hlavní menu:

31.01.2020, kategorie: Ohlasy akcí

Šťastný princ

Divadlo J. K. Tyla Třeboň
Šťastný princ

Divadlo J. K. Tyla, Třeboň. Za zdmi krásných paláců, kde se jen tančí, pije a snadno se žije, existuje svět docela jiný. Možná ošklivý, ale dost určitě opravdový. Uprostřed toho světa stojí nádherná zlatá socha prince, který má místo očí drahokamy. Princ shlíží každý den na bídu lidí, kterou za svého života nepoznal. Pomalu se blíží zima a vlaštovky odlétají na jih, až na jednu, jejíž soucitné srdce je nakonec silnější než touha po exotických teplých krajinách. Ale co princovo srdce olověné? Může se také rozeznít láskou a soucitem?
Výpravná inscenace vznikla ve spolupráci s Divadlem bratří Formanů.
Vhodné pro děti od 5 let.

Poetická dramatizace jedné z nejznámějších pohádek Oscara Wilda z pera básníka Radka Malého a režiséra a výtvarníka Matěje Formana. Inscenace o smrtelné kráse, nesmrtelné lásce a soucitu kombinuje  činohru a loutky s velmi působivou výpravou. Příběh vyobrazuje nejen rozdíly mezi různými společenskými vrstvami lidí, které jsou patrné i dnes, ale také sílu soucitu a lásky – hodnot, jejichž vnitřní krása je nepomíjivá, na rozdíl od krásy fyzické, která vždy jednou pomine. V našem zpracování Šťastného prince tušíme, že i přes slzy dojetí bude po představení dětský divák pohlížet na svět radostnýma očima.
Matouš Danzer, dramaturg Divadla Lampion


https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/stastny-princ-oscar-wilde-matej-forman-divadlo-bratri-formanu-divadlo-lampion.A181009_172243_divadlo_ts

https://vltava.rozhlas.cz/znovu-a-znovu-me-dojimala-rika-o-pohadce-stastny-princ-reziser-matej-forman-7704228

 

Ke stažení: Pla.-St.jpg, 1 MB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021