Hlavní menu:

23.12.2016, kategorie: Ohlasy akcí

Světlo se rozzářilo

Bohoslužba pro osiřelé rodiče v kostele Obětování P. Marie v Českých Budějovicích
Světlo se rozzářilo

   Centrum pro rodinu při českobudějovickém biskupství připravilo Jako každoročně akci Světlo se šíří světem spojenou se mši svatou vedenou P. Pavlem Němcem, při které se shromažďují v kostele rodiče a příbuzní dětí, které odešly do věčné radosti před nimi.
Setkání se konalo o třetí neděli adventní v klášterním kostele Obětování Panny Marie. Jaká vzácná symbolika této neděle! Opravdu se může člověk radovat, když ho opustil někdo blízký?
  A přece, ačkoliv se mnohým z nás na počátku mše svaté tlačily slzy do očí, po skončení modliteb, přímluv a zapalování svíček za zesnulé, přijala většina přítomných Tělo Páně nebo požehnání, pokud ke svátostem nepřistupují. To dodalo sílu, abychom  pak nakonec po závěrečné modlitbě  a požehnání odešli společně do Rajské zahrady, odkud jsme v kruhu symbolicky spojených rukou poslali modlitby svým drahým na Věčnost jako nekončící vzpomínku na jejich životy s námi. A poslali jsme tak zároveň poděkování Pánu, že nám umožnil a dále umožňuje s nimi být. GAUDETE! 

Chtěla bych vzpomenout na neděli 11. 12. 2016, kdy  proběhla opět po roce od 14.00 hodin bohoslužba za zemřelé děti v kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí.
Je to příkladná, pomocná, vzpomínková chvíle, kdy se rodiny se stejnou bolestí v srdci sejdou, pomodlí a rozsvítí světýlko, které je pro ty nejvzácnější.  Je pro naše děti, které nás bohužel předešli a my musíme jít životem bez nich.
Vždy jsem na této bohoslužbě přesvědčena, že naše děti jsou s námi, vedle nás a posílají sílu. Ač byl zamračený den, přesto se vitrážemi kostela na malé okamžiky prodraly sluneční paprsky. Velmi mi pomáhají vřelé stisky rukou, které jakoby říkají: „Nejsi v tom sama“.
Chtěla bych moc poděkovat všem, kdo se na této bohoslužbě podílí a věnují čas nutné přípravě, panu P. Pavlu Němcovi, jáhnům, manželům Poláčkovým i všem ostatním.
Příští rok zase ráda se svou rodinou přijdu.  Veronika Picková

Ke stažení: Texty-SSS16.3.docx, 12 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021