Hlavní menu:

07.12.2020, kategorie: Ohlasy akcí

Světlo se šíří světem

Světlo se šíří světem

SItuace se uvolnila, ale uvidíme, jak to bude dál. Určitě setkání nevzdáme, zatím počítáme s bohoslužbou, ale i když se situace změní... 

...v každém případě vytvoříme pietní místo s fotografiemi v našem kostele, kde se akce každý rok koná.
...v každém případě budete moct přijít, zapálit svíčku(bude pro vás k dispozici) a položit ji vedle své fotografie nebo jen tak. (Fotografie, které máme od vás z minulých let, budou vystaveny).
...v každém případě tam nebudete sami.
...v každém případě jsme tam pro Vás v rozhovoru nebo ve chvilce tichého mlčení a vyjádření úcty.
...v každém případě Vám můžeme nabídnout modlitbu za Vaše milované zemřelé, za vás i vaše starosti a obavy. 

Při bohoslužbě bychom mohli použít fotografii vašeho zemřelého dítěte, pokud nám ji zašlete v elektronické podobě (na adresu dcr@bcb.cz). Můžete fotografii s sebou i přinést. Není to však podmínkou účasti na tomto setkání. Svíčky budou při bohoslužbě k dispozici.
Je možné zveřejnit jméno i na seznamu dětí, ten bude během akce vystaven.Nově můžete jméno s daty narození a úmrtím dopsat přímo na místě.  

„Světlo se šíří světem“  má nabídnout alespoň paprsek světla rodinám do tmy osamocení v jedné z největších ztrát v životě. Prosincovým setkáním navazujeme na Světový den zemřelých dětí, kdy takto zasažení lidé chtějí myslet nejen na své dcery, syny, sestry, bratry, vnuky a vnučky. Mottem tohoto dne je „Světlo se šíří světem“ Každý rok o druhé neděli v prosinci, letos už po osmnácté, rozsvěcují příbuzní i přátelé zemřelých dětí v 19h svíčky v oknech.  Zatímco svíčky v jedné časové zóně uhasínají, rozsvěcují se v dalších, takže světem probíhá světelná vlna, která obejme celou zemi. 
Světlem se také chceme nechat oslovit při našem setkání a připojujeme se tak k výzvě Zapalme svíčku organizace Dlouhé cesty.

 

 

 


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021