Hlavní menu:

Tématické texty

Tématické texty

Články k jednotlivým tématům od různých autorů.

(54 článků)

20.12.2021, kategorie: Tématické texty

Vánoční čas...

Vánoční přání

26.10.2020, kategorie: Tématické texty
Nejste sami jinak

Nejste sami jinak

Aktuální situace nepřeje ani svépomocné skupině Nejste sami pro rodiče po ztrátě dítěte, ale proč bychom si nemohli udělat čas pro sebe a také čas pro sebe navzájem.
Minule jsme měli setkání s výtvarnými prvky a všichni dostali jako dárek velkou tužku od jedné z účastnic.
Berme to teď jako výzvu ke kreslení, malování, vždyť i to uvolňuje a pomáhá....

Celý článek ...
23.10.2020, kategorie: Tématické texty
Nebojte se!

Nebojte se!

Je to tady znova. Boj se strachem, protože strach patří do života, ochraňuje nás. Ale může také škodit - v dnešní době téma aktuální. Jenže církev k tomu má co říct. Výrok "Nebojte se" totiž patří Ježíši Kristu. Jednoduše se to řekne, nepodlehnout strachu je ale obtížné. Popřemýšlejme o tom, proč se nemusíme bát. Pomohou k tomu slova sv. Jana Pavla II., která přinášíme dále.

Celý článek ...
15.05.2019, kategorie: Tématické texty
Právě probíhá Týden pro rodinu

Právě probíhá Týden pro rodinu

Rodinný svaz (Asociace center pro rodinu) vyhlašuje v roce 2019 již dvanáctý ročník Týdne pro rodinu, týdne plného událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně tráveného času. Hlavním mottem letošního ročníku je "Rodina má cenu"Týden pro rodinu je každoročně vyhlašován tak, aby zahrnoval 15. květen, tedy den, který byl OSN vyhlášen Mezinárodním dnem rodiny. Týden pro rodinu 2018 proběhne mezi 11. 5. – 19. 5. 2019. Na www.rodiny.cz najdete další informace o akcích v celé republice. I DCR a českobudějovická diecéze se připojuje svými akcemi do Týdne pro rodinu, protože ví, že rodina má velkou cenu.

Celý článek ...
10.05.2019, kategorie: Tématické texty
Den matek 12. 5. 2019

Den matek 12. 5. 2019

Vše nejlešpí maminkám...potřebují zdraví, tolik sil, nespočet úsměvů, dobrá povzbuzení na cestu pro své miláčky. Přejeme jim také aspoň trochu času pro sebe, aby každá mohla být tou maminkou, kteoru její dítě - děti potřebují. 

Pro  někoho Den matek může vyvolat vděčnou vzpomínku, pro někoho i vzpomínku se stopou bolesti. Právě tento den je možné mít na mysli docela jednoduše: Děkuji. Odpouštím a o odpuštěni prosím. Mám Tě rád. Mám Tě ráda. A ještě lépe tyto krátké věty vyslovit, i kdyby tu maminka už mezi námi nebyla..

18.04.2019, kategorie: Tématické texty

Velikonoce 2019

Přejeme Vám pokojné prožití letošních Velikonoce, posílení naděje, která je nám darována v Kristu.
Za DCR Alena a Pavel Poláčkovi

 

13.02.2019, kategorie: Tématické texty
Právě probíhá Národní týden manželství

Právě probíhá Národní týden manželství

K zahájení 13. ročníku Národního týdne manželství proběhla dne 11. 2. Tisková konference v Senátu ČR. V celé zemi se koná v tomto týdnu přes 160 akcí na podporu trvalého vztahu muže a ženy. K akci se připojuje řada organizací a známé osobnosti z veřejného života....čtěte dále

Celý článek ...
20.12.2018, kategorie: Tématické texty

Vánoční přání 2018

Přejeme vám pokojné vánoční svátky a do nového roku vykročení s důvěrou
Alena a Pavel Poláčkovi s dalšími spolupracovníky

 

 

 

10.09.2018, kategorie: Tématické texty
Slavíme Mezinárodní den seniorů 1. 10.

Slavíme Mezinárodní den seniorů 1. 10.

dáreček bez mašličky zato k inspiraci

O seniory se uchází v dnešní společnosti kdo kdo. Hlavně také proto, že jsou velkou voličskou skupinou, snaha je manipulovat médii k nákupům, politiky k vyhranění apod. Je smutné, že se obecně nedá říct, že jsou v hledáčku zájmu pro to, že mají za sebou plodný život, že jsou moudří, že mají čas pro ty, kteří ho potřebují... že jsou zkrátka hodni úcty právě tak jako každý člověk v kulturní společnosti. A proto jim k jejich říjnovému svátku přinášíme vzkazy od mladých a mladým zase od starých jako dárek, který sice nelze převázat mašličkou, ale který je o to potřebnější pro nás pro všechny. Tak, aby to hezké mezi námi rostlo.... 

Celý článek ...
31.08.2018, kategorie: Tématické texty
foto Miroslav Kácal

Nový školní rok za dveřmi

Přejeme všem školákům i jejich rodičům a pedagogům dobrý start do školního roku. 
Ať je cesta vzdělání naplněna pokojem, láskou a vzájemným porozuměním, které pomáhá v těžkostech a sílí v radostech. Vždyť se jedná o formaci rozumu i srdce....

Vaše Diecézní centrum pro rodinu Laughing .

31.08.2018, kategorie: Tématické texty
Světové setkání rodin v Irsku

Světové setkání rodin v Irsku

Knock, Dublin

Světové setkání rodin s papežem se konalo 21. - 26. 8. 2018. Místo setkání je charakterizováno pokojným soužitím, zvl. katolická církev zde nemá díky své minulosti dobré postavení. A přesto se stala tato země místem, které hosilo rodiny, hostilo papeže Františka. Setkání předcházela příprava ve společenstvích po celé zemi, jak modlitební, tak v diskuzních kroužcích, k tomu byly k dispozici mnohé materiály.
Jako poselství ze setkání, přinášíme v příloze některé z promluv papeže Františka. Jsou povzbuzením a výzvou pro rodiny.

Celý článek ...
10.05.2018, kategorie: Tématické texty
Týden pro rodinu

Týden pro rodinu

 S Týdnem pro rodinu se setkáváte na našich webových stránkách už poněkolikáté. Letos probíhá v termínu 12. – 19. 5. 2018 a jeho motto zní "Čas být spolu".
Rodiny na sebe nemají čas – nezvládají budovat vztahy “Nemám čas”, “To se nedá stihnout”, věty, které v českých domácnostech zaznívají čím dál častěji. Rodiče těžko hledají čas pro své děti i pro sebe navzájem. Na tento stav upozorňuje Rodinný svaz ČR. 
Čtěte dále...

Celý článek ...
01.04.2018, kategorie: Tématické texty

Přání k Velikonocům 2018

08.03.2018, kategorie: Tématické texty
Týden pro rodinu 2018

Týden pro rodinu 2018

Rodinný svaz (Asociace center pro rodinu) vyhlašuje v roce 2018 již jedenáctý ročník Týdne pro rodinu, týdne plného událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně trávenému času. Čas je hlavním tématem letošního ročníku:  Týden pro rodinu – Čas být spolu. Týden pro rodinu je každoročně vyhlašován tak, aby zahrnoval 15. květen, tedy den, který byl OSN vyhlášen Mezinárodním dnem rodiny. Týden pro rodinu 2018 proběhne mezi 12. 5. – 19. 5. 2018. Na www.rodiny.cz najdete další informace o akcích v celé republice. Sledujte i naše stránky, již brzy uveřejníme bližší informace

25.12.2017, kategorie: Tématické texty

Doba vánoční - přání Diecézního centra pro rodinu všem

10.07.2017, kategorie: Tématické texty
Vstříc prázdninám a dovoleným

Vstříc prázdninám a dovoleným

pro všechny unavené prací a "vyčerpané" učením

Měnit činnost, měnit prostředí, vybočit ze stereotypu, to vše lze zažít o prázdninách a dovolených a je to tak dobře, protože náš organismus regeneraci potřebuje. Jak pěkné je užívat pro dovolenou a prázdniny ještě jiné slovo - rekreace, které má původ v latině a znamená znovustvoření.
A tak přejeme všem rodinám i jednotlivcům znovustvoření jejich vztahů, obnovení síly milovat, odpouštět a společně jít dál životem.
 

09.06.2017, kategorie: Tématické texty
Den otců

Den otců

18.6.2017

Diecézní centrum pro rodinu připomíná Den otců. I pro církev je role otce velice důležitá.  Nakonec i v nedělní slavnosti si připomínáme Nejsvětější Trojici a v ní osobu Boha Otce. Proč by zrovna nemohli otcové ve farnosti dostat mimořádné požehnání v závěru bohoslužby, proč by nemohla být mše sloužena právě za otce rodin. Do role otce je třeba vrůst a to je dnes nelehký úkol pro mnohé muže, kteří zrovna nemuseli zažít ten správný vzor ve svém otci, a tak utvářejí své otcovství jen s obtížemi. V rodině je ale třeba všechny role vnímat pozitivně, vidět je jako doplňující se prvky, které ve spolupráci vedoucí k jednotě mohou vytvářet zdravý organismus - rodinu.  Proto: Ať žijí tátové! 

Celý článek ...
19.05.2017, kategorie: Tématické texty

Týden pro rodinu

„Hledejme své kořeny …“

Právě probíhá Týden pro rodinu – (15. – 21. 5. 2017)
a Diecézní centrum pro rodinu
pořádá u této příležitosti kromě pravidelné víkendové obnovy pro rodiny také první setkání pro rozvedené a znovu sezdané.
Mít rodinu znamená poklad, který je třeba dobře střežit a být si vědom její hodnoty. Přes všechnu práci a péči a síly, které do ní musí každý člen investovat, je rodina velkou posilou a oporou v životě.Proto musí být v popředí v naší společnosti, třebaže už ní není tolik v centru zájmu, jak tomu bývalo dříve. Tak ať se nám to podaří dostat ji do popředí i v naší farnosti, Budějovické diecézi, v Jihočeském kraji – to je také přáním Diecézního centra pro rodinu.  

Při této příležitosti nabízíme zajímavý podnět pro aktivitu v rodině  ke stažení v příloze....

Celý článek ...
13.05.2017, kategorie: Tématické texty
Den matek

Den matek

14. 5. 2017

Den všech maminek slavíme opět letos druhou neděli v květnu. Kolik je besídek, kolik objednávek v květinářství, kolik natrhrných kytiček na louce dětskýma rukama....Máma bývá prvním slovem, které vyslovíme, matka je první důležitý člověk, který vtiskne svému človíčkovi porozumění životu a lidem v něm....
Maminka v očích malého dítěte dokonalá a nejlepší na světě, v očích puberťáka ta, co bolestně občas nechápe s jasně formulovanou kritikou, co by mohla dělat lépe...
Přes všechny proměny společnosti za tisíciletí dárkyně života, které patří dík a hlavně která má místo ve své nezastupitelné roli.
Nejlépe to řekne básník, zvlášť když je poezie o kytici...

Celý článek ...
15.04.2017, kategorie: Tématické texty

:-)

Velikonoce 2017

a zazáří ti Kristus. Ef 5,14

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Probuď se,           
kdo spíš,
vstaň z mrtvých,

Požehnané Velikonoce a život ve světle i síle Kristově přejí všem a především rodinám

Alena a Pavel Poláčkovi z Diecézního centra pro rodinu

24.12.2016, kategorie: Tématické texty

Vánoční i novoroční pozdravení

Požehnané Vánoce všem!!!!

17.06.2016, kategorie: Tématické texty
Den otců

Den otců

Rodiny! zpozorněte. Už i v České republice poněkolikáté slavíme Den otců. V našich podmínkách připadá vždy na 3. neděli v červnu.  A tak tedy letos 19. 6. nezapomeňte slavit a jak jinak než s rodinou - všichni společně.

Celý článek ...
29.03.2016, kategorie: Tématické texty

Velikonoce 2016

08.02.2016, kategorie: Tématické texty
Národní týden manželství

Národní týden manželství

Desátý jubilejní ročník Národního týden manželství nese motto „Manželství je víc než kus papíru“. Je jako obvykle skvělou příležitostí, kdy se páry mohou inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší. NTM je iniciativou která spojuje celou škálu organizací, jednotlivců, odborníků, měst i církví, které již v minulých letech na oslavu manželství a pro jeho podporu zorganizovali stovky akcí po celé České republice. I DCR se již tradičně připojuje. Po celý týden se můžete na svůj vztah zaměřit, něco se vyzkouší, něco osvědčí a sovědčené zůstane jako poklad, se kterým se budete rádi těšit i v budoucnu. A jak na to, najdete dále...

Celý článek ...
19.12.2015, kategorie: Tématické texty

Vánoční přání

Nebojte se, otevřte se…
Přejeme všem rodinám i ostatním, aby mohli uvidět Krista narozeného pro tento svět, otevřeli mu svá srdce i ruce a našli tak pravou radost a pokoj.

Požehnané Vánoce                                                                                      Alena a Pavel Poláčkovi, DCR

02.10.2015, kategorie: Tématické texty
Modlitba za synodu o rodině - synoda právě probíhá

Modlitba za synodu o rodině - synoda právě probíhá

Je toho kolem vás příliš mnoho? Cítíte se mnohdy bez možnosti události kolem sebe ovlivnit? I když se to nezdá, na jednotlivci záleží, záleží na vás...tak by se dala parafrázovat v našich poměrech výzva papeže Františka k intenzivnějším modlitbám za biskupskou synodu o rodině, která se koná ve dnech 4.-25. 10. Papež během své cesty po Latinské Americe znovu nabídl text modlitby, kterou sám napsal. Najdete ji v příloze..

Celý článek ...
23.09.2015, kategorie: Tématické texty

VIII. světové setkání rodin

Philadelphia
VIII. světové setkání rodin22.–27. září 2015 přivítá město Filadelfie v Pensylvánii účastníky VIII. Světového setkání rodin. V červnu 2012 proběhlo VII. Světové setkání v Miláně, kterého se zúčastnily statisíce lidí, a na mši se Svatým otcem byl přítomen více než milion lidí z celého světa. Tato setkání se snaží posílit pouta rodin po celém světě. Každé Setkání rodin má své téma, jehož cílem je zdůraznit význam rodiny a upozornit na její skutečnou hodnotu pro dobro společnosti.Mottem setkání v r. 2015 je „Naším posláním je láska: rodina plná života“.

Bližší informace najdete na na http://www.rodiny.cz 

Dále najdete další webové odkazy ke světovému setkání .

Celý článek ...
31.08.2015, kategorie: Tématické texty
Dobrý start do nového školního roku

Dobrý start do nového školního roku

To nám to všem ale uteklo a cestička do školy nebude v dalších měsících zarůstat.
Přejeme tedy všem školákům i jejich rodičům a pedagogům dobrý start do školního roku. 
Ať je cesta vzdělání naplněna pokojem, láskou a vzájemným porozuměním, které pomáhá v těžkostech a sílí v radostech.

Vaše Diecézní centrum pro rodinu Laughing .

30.06.2015, kategorie: Tématické texty
Hurá na prázdniny!

Hurá na prázdniny!

všem rodinám, kde jsou děti školou povinné

Blahopřejeme všem rodinám s dětmi - školáky, studenty, učni  k ukončení školního roku.... (vysokoškoláci, co nemáte hotové zkoušky, ještě vydržte ve finiši!) Přejeme krásné prázdniny ať už na cestách nebo doma. Přejeme návraty plné vděčnosti, setkání plné porozumění, dny plné slunce (aspoň v duši). A plnost přiměřeně, tak akorát.
A také otevřenost pro nové cesty, nově příchozí, nové nápady...  Otevřenost pro nové ať nevytěsní staré dobré.
A ještě odpočinek od starostí, od kalupu všedních dnů, od všedního pinoženíUsmívající se... Odpočinek takový, co na nohy vás postaví...
 

 

18.06.2015, kategorie: Tématické texty
Den otců

Den otců

V roce 2015 slaví 21. června svůj den všichni tatínci. 
Slaví se třetí červnovou neděli od roku 1910, kdy svátek všech otců vymysleli ve Spojených státech. Oslavuje se tak, že nejen dokázali zplodit své potomky, přijmout je, ale že jsou jim vzorem a vychovávají tak další generaci. 
Každý den je co oslavovat, ten den byste měli oslavovat se svými dětmi!
Děti by měly o tom vědět, dát tátovi dáreček a hlavně by tátové měli se svými dětmi strávit svůj svátek společně.

11.05.2015, kategorie: Tématické texty
Týden pro rodinu

Týden pro rodinu


Rodina je místo, kde život začíná a láska nikdy nekončí.
Několik podstatných věcí každý z nás potřebuje na světě  mít, aby vůbec byl. Jednou z nejdůležitějších je rodina. Máme ji, nebo jsme ji měli, nebo ji mít budeme. V anketě „Já a moje rodina“ odpovídaly školní děti, co pro ně rodina znamená. Jedna z mnoha set odpovědí zněla: „Naše vzájemné vztahy s rodiči a sourozenci jsou někdy vrtkavé, ale vychází najevo, že se máme rádi“/Josef, 12/. Patnáctý květen je datum, na které připadá Mezinárodní den rodiny. Asociace center pro rodinu proto každoročně v týdnu okolo 15. 5. vyhlašuje Týden pro rodinu. ten letos spadá do termínu 11. - 17. 5. 2015. Nabízíme vám v něm výstavu „Obrazy rodičovství“. Chceme tak přispět k tomu, aby rodina byla místem spokojeného života pro každého, kdo v ní žije. 

Ať je i vaše rodina místo, kde život začíná a láska nikdy nekončí, to vám přeje Diecézní centrum pro rodinu v Českých Budějovicích.

Celý článek ...
09.05.2015, kategorie: Tématické texty
Den matek

Den matek

10. 5. 2015

Po roce je tu svátek maminek, opět na druhou květnovou neděli. Vzdejme díky všem maminkám. Díky jejich lásce jsme spatříli světlo světa. Je jedno, kolik je mamince let. Je dobré, když můžeme užít s maminkou den, věnovat mamince čas, naslouchat jí, říct jí to, co potěší, vymyslet dárek, který přinese radost.... 

Celý článek ...
30.03.2015, kategorie: Tématické texty

Přání k Velikonocům 2015

09.01.2015, kategorie: Tématické texty

Vánoce 2014

04.10.2014, kategorie: Tématické texty
Mimořádný synod o rodině ve Vatikánu

Mimořádný synod o rodině ve Vatikánu

Po mimořádném synodu o rodině ve Vatikánu, který se konal v říjnu je zveřejněn přípravný text Lineamenta text z dosavadního jednání i otázky, které jsou jeho součástí a Odpovědi na ně jsou jedním z podkladů pro řádné shromáždění biskupské synody o rodině pořádané na podzim roku 2015. Zájemci si mohou dotazník stáhnout, přečíst závěrečnou zprávu loňské mimořádné synody (tzv. Relatio synodi) a odpovědi poslat do 20. února 2015…

Ke stažení zde dále v příloze

Všechny příspěvky k tomuto tématu najdete souhrnně na www.rodiny.cz

 

Celý článek ...
30.09.2014, kategorie: Tématické texty
1. 10. mezinárodní den seniorů

1. 10. mezinárodní den seniorů

1. 10. slavíme Mezinárodní den seniorů. Senioři mají za sebou dlouhá léta života, jistě krásná, jistě mnohdy i těžká, mají šanci vidět vše s moudrým nadhledem, ale ne každému se to daří. V každém případě většinu z nás seniorská léta čekají. Platí čím dál víc, že si musíme vzájemně pomáhat, vzájemně se ptát, co  mohu druhému dát, aby společnost dobře fungovala. 
Čím naplníme jejich dnešní svátek? Radost se dá předávat i maličkostmi jen s trochou vynalézavosti. Přinášíme dále pěkný článek k zamyšlení...  

Celý článek ...
01.09.2014, kategorie: Tématické texty
Vše dobré do nového školního roku

Vše dobré do nového školního roku

Přejeme všem školákům i jejich rodičům a pedagogům dobrý start do školního roku. 
Ať je cesta vzdělání naplněna pokojem, láskou a vzájemným porozuměním, které pomáhá v těžkostech a sílí v radostech.

Vaše Diecézní centrum pro rodinu Laughing .

19.08.2014, kategorie: Tématické texty
20. výročí Mezinárodního roku rodiny

20. výročí Mezinárodního roku rodiny

Diecézní centrum pro rodinu České Budějovice se jako spolupracující organizace Asociace center pro rodinu se připojí k oslavám 20. výročí Mezinárodního roku rodiny, jehož mottem je „Fandíme rodině“. V příloze najdete 1. tiskovou zprávu k této události

Ke stažení:1TZ_MRR.pdf, 101 kB

14.05.2014, kategorie: Tématické texty
Den rodiny

Den rodiny

15. 5. slavíme Mezinárodní den rodin. Letos je to už po dvacáté! Tento den je ideální příležitostí pro rodinné aktivity všeho druhu, a pokud máte dnes práce nad hlavu, naplánujte jeho pořádnou oslavu na víkend. A dnes využijte alespoň pár minut na to, abyste si vzájemně pověděli, čím je pro každého členu jeho rodina a užili si radost vzájemnosti a společných milých chvilek. 

Celý článek ...
10.05.2014, kategorie: Tématické texty
Den matek 11. 5. 2014

Den matek 11. 5. 2014

Vzdejme díky všem maminkám. Díky jejich lásce jsme spatříli světlo světa. Je jedno, kolik je mamince let. Je dobré užít s maminkou zítra den, věnovat mamince čas, naslouchat jí, říct jí to, co potěší, vymyslet dárek, který přinese radost.... a ještě další vlastní nápady, na které nikdo jiný než její dcera nebo syn nepřijde. protože jsou jen pro ni!!! 
A  kdo nezvládne, má dál potěšení (klasiku) pro oba - pro dítě i matku

Celý článek ...
17.04.2014, kategorie: Tématické texty
Velikonoce 2014

Velikonoce 2014

 

Ukřižovaný žije navěky u Boha – jako náš závazek a naděje!

Postavy Nového zákona jsou neseny, ba dokonce fascinovány jistotou, že zabitý nezůstal mrtev, ale že žije, a že kdo se ho drží a následuje jej, bude žít také. Nový, věčný život pro jednoho člověka jako výzva a reálná naděje pro všechny!    H. K., Ježíš                                                  

 Milé rodiny, vážení přátelé,
přejeme vám, abyste zaslechli výzvu a posílili reálnou naději, k níž jsme povoláni.   Alena a Pavel Poláčkovi

 

 

20.12.2013, kategorie: Tématické texty

Vánoční přání - Irské požehnání

  

Přeji Ti hluboký pokoj v šumění vln.
Přeji Ti hluboký pokoj v laskavém větru.
Přeji Ti hluboký pokoj nad ztichlou zemí.
Přeji Ti hluboký pokoj pod zářícími hvězdami.
Přeji Ti hluboký pokoj od Syna pokoje.

                                                                     Irské požehnání

 

Požehnané Vánoce 2013 a pokojný nový rok

přejí

Alena a Pavel Poláčkovi z Diecézního centra pro rodinu

01.10.2013, kategorie: Tématické texty
Mezinárodní den seniorů

Mezinárodní den seniorů

Dnes slavíme Mezinárodní den seniorů. Senioři jsou lidé, kteří mají za sebou dlouhá léta života, jistě krásná, jistě mnohdy i těžká, mají šanci vidět vše s moudrým nadhledem, ale ne každému se to daří. V každém případě většinu z nás seniorská léta čekají. Vždyť v roce 2040 má být v Evropě 50 % obyvatel starších 65 let a bude platit čím dál víc, že si musíme vzájemně pomáhat, vzájemně se ptát, co  mohu druhému dát, aby společnost dobře fungovala. 
Čím naplníme jejich dnešní svátek? Navštívíme souseda - seniora, věnujme jako dárek úsměv seniorovi, kterého dnes potkáme...nebo máte další nápady? 

30.03.2013, kategorie: Tématické texty

Velikonoce 2013

 

 Radujeme se z naplnění Izajášova proroctví a přejeme Vám požehnané Velikonoce

za DCR Alena a Pavel Poláčkovi

18.12.2012, kategorie: Tématické texty
Přání k Vánocům

Přání k Vánocům

…a přebývalo mezi námi. 
Jan 1, 14b

Sám Bůh chce přebývat mezi námi, kéž letošní advent i vánoční svátky můžeme prožít jako jeho pozvání  a přijetí do našich rodin.

Milostiplné sváteční dny a hodně zdraví, radosti, pokoje i moudrosti do nového roku
přejí Alena a Pavel Poláčkovi z Diecézního centra pro rodinu.  

15.05.2012, kategorie: Tématické texty
Národní týden pro rodinu

Národní týden pro rodinu

13. - 20. 5. 2012

S Národním týdnem pro rodinu se setkáváte na našich webových stránkách už poněkolikáté. Letos probíhá v termínu 13. – 20. 5. 2012.
Proč se vlastně objevuje tematické zaměření dnů, týdnů nebo dokonce roků. Jen namátkou jmenujme Národní týden manželství, který každým rokem získává větší ohlas, nebo Den matek, kterým Týden pro rodinu začíná. A tak je přirozené, že centra pro rodinu ze všech diecézí vyhlašují každoročně Týden pro rodinu a je dobře, že se k němu přidávají i další, kteří věřící nejsou, ale kteří vnímají v rodině velkou hodnotu pro svůj život. Snad se pro rodinu blýská na lepší časy, kdy v některých městech a obcích svolává veřejná správa pracovní skupiny prorodinných organizací a postupně počítá s rodinou i v komunitním plánování.
Čtěte dále...

Celý článek ...
01.02.2012, kategorie: Tématické texty
Národní týden manželství se blíží

Národní týden manželství se blíží

13.2. - 19.2. 2012 v celé České republice i jinde ve světě

Rozumíme si?
Tak se zeptá českých žen a mužů Národní týden manželství 2012. Jeho tématem budou Cesty k lepší komunikaci v manželství. Šestý ročník české součásti celosvětové občanské iniciativy se uskuteční v týdnu od 13. do 19. února s valentinským svátkem zamilovaných.

Celý článek ...
21.12.2011, kategorie: Tématické texty
Dítě se nám narodilo, Syn nám byl dán...

Vánoční přání

pro všechny rodiny, příznivce a přátele

Radostné vánoce, pokoj, vše dobré a hodně sil i důvěry

do roku 2012 přejí

za Diecézní centrum pro rodinu České Budějovice

Alena a Pavel Poláčkovi


08.08.2011, autor: Josef Chuchma, Eva Tichá, kategorie: Tématické texty
Jiřina Prekopová o rodinných vztazích

Jiřina Prekopová o rodinných vztazích

Rozhovor pro Kavárnu "Proč muži degenerují" 16.7.2011 MF Dnes

Přinášíme zajímavý rozhovor s psycholožkou PhDr. Jiřinou Prekopovou a velice doporučujeme k letnímu zamyšlení o současném stavu vztahů v rodině a třeba i o rodině vlastní. A vy muži nenechte se odradit provokativním názvem, kritickému pohledu odbornice neunikli ani další :-).

Ke stažení:kavarna-20110716-1-.pdf, 433 kB

22.04.2011, kategorie: Tématické texty

Přání k Velikonocům

 

Skalní hrob Kristův nám 
peklo zavírá a nebe otvírá.

Kéž se nás tato skutečnost stále
hlouběji dotýká.

Požehnané Velikonoce rodinám i všem ostatním přejí

Alena a Pavel Poláčkovi

 

14.02.2011, kategorie: Tématické texty
Národní týden manželství

Národní týden manželství

již pátý ročník!!!

Národní týden manželství (NTM) je největší celonárodní iniciativou na podporu manželství v ČR. Letos  se  konal v týdnu 14. - 20. února 2011. Základní motto, které provází NTM po celou dobu jeho vzniku, zní „Dobré manželství není samozřejmost“. Navíc byla tématem letošního týdne manželství otázka věrnosti v manželství zformulována do znění „Věrnost není slabost“.


Celý článek ...
04.12.2009, autor: PhDr. Jan Samohýl, kategorie: Tématické texty
Adventní setkání rodin Nové Hrady 27.11. – 29.11.  Muž a žena v adventu

Adventní setkání rodin Nové Hrady 27.11. – 29.11. Muž a žena v adventu

Muž a žena v adventu

Na adventním setkání rodin zazněla přednáška PhDr. Jana Samohýla Žena a muž v adventu. Přednášející vyučuje na teologické fakultě JU, zabývá se vztahy mezi židovstvím a křesťanstvím.

Celý článek ...
26.05.2008, autor: Pavel Poláček, jáhen, kategorie: Tématické texty

Duch sv. tvoří stále nové

úvodní zamyšlení na Svatodušním setkání rodin

Jak Duch svatý může působit v našich rodinách? Na to jsme se pokoušeli společně najít odpověď Svatodušních svátcích v klášteře na Nových Hradech.

Celý článek ...
10.04.2008, autor: Jaro Křivohlavý, kategorie: Tématické texty

MANŽELSKÉ ROZHOVORY

Manželé by se měli naučit tvořivě zvládat konflikty tak, jako se naučili milovat se. Ann Laudersová

Komunikace jako velmi důležité téma bylo krom jiných probíráno o víkednu "Prázdné hnízdo" 28.-30.3.2008 v Miletínkách. Pro připomenutí text od odborníka z nejpovolanějších....

Celý článek ...

» Všechny kategorie článků


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021