Hlavní menu:

13.11.2011, kategorie: Ohlasy akcí

Víkend pro rodiny "Neboj se" očima zúčastněných

25. 11. - 27. 11. 2011
kolektivní foto na závěr

Nebojte se…

( setkání rodin v Klášteře Božího milosrdenství v Nových Hradech 25.-27.11.2011 )

 

Nebojte se rozhodně přihlásit na některou akci s Poláčkovými a Diecézním centrem pro rodinu. Jedná se o akce jak podnětné po duchovní stránce, tak i zábavné a rodinu výrazně stmelující.

 

My jsme se rozhodně přihlásit nebáli ( také proto, že se jednalo už o náš 6. víkend pro rodiny ) a jako tradičně jsme byli všichni velmi spokojení.

Hostem a přednášejícím letošního adventního pobytu byl David Novák, evangelický farář a autor knihy „Víra ve vírech strachu“.

V první části své mimořádně podnětné přednášky se zabýval tématem strachu vyvolaného ohrožením samotných kořenů identity člověka. Druhá část byla věnována nesnázím a bariérám, se kterými se v manželství utkávají zvlášť muži a ženy. V jeho přesně vymezených charakteristikách se každý z nás svým individuálním způsobem „našel“, což vyvolalo úsměvy, ale také především upřímné zamyšlení a nezvykle otevřené rozhovory v manželských dvojicích.

Odpoledne bylo věnováno „Stezce odvahy“ pro celou rodinu. V krásném slunečném počasí jsme se učili spoléhat jeden na druhého, zahnat spolehlivě tmu a dokonce vyrobili vlastní erb.

Podvečer už se nesl v duchu tvůrčího úsilí a domů jsme si proto mohli odvézt i velmi nápadité adventní věnce zdobené motivy z včelího vosku.

Večer jsme se my dospělí věnovali výměně zkušeností a postřehů při sdílení ve skupinkách, na které navazovala již tradiční „agapé“ ( přátelské posezení při vínu ). Děti všech věkových kategorií se pobavily u nestárnoucích Šmoulů.

Novinkou tentokrát byl také speciální program 10+. Starší děti si v pátek večer a na sobotní dopoledne vzali na starosti animátoři Mirka a Tonda a společně se výborně bavili, oba animátoři zaslouží velkou pochvalu. Malé děti během duchovního programu jako obvykle hlídali trpělivé sestřičky.

V neděli bylo třešničkou na dortu strhující kázání Pavla Poláčka při mši svaté. Potom už nám zbývalo jen zhodnotit celý víkend, předvést náš „pokřik proti strachu“ a sehnat všechny do kupy na závěrečné foto.

Troufám si na závěr napsat, že u devíti zúčastněných rodin bude díky tomuto setkání letošní advent požehnaný a plný milostí.

 

Na závěr je třeba poděkovat neúnavným organizátorům z Diecézního centra pro rodinu – manželům Aleně a Pavlu Poláčkovým. Není snadné udělat program duchovní obnovy pro rodiny s velkým množstvím dětí ve věku od několika měsíců do 16-ti let tak, aby všichni odjížděli spokojení a o něco bohatší.

Alžbětě Rosenkrancová


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021