Hlavní menu:

26.08.2014, autor: účastníci akce, kategorie: Ohlasy akcí

Zdali je Boží království možné zakoušet i doma?

Dobrá Voda u Hartmanic
Zdali je Boží království možné zakoušet i doma?

Duchovně relaxační pobyt na Dobré Vodě nám poskytl opravdový odpočinek, nejen fyzický, ale i psychický a také duchovní posilu. Oceňujeme „hlídačky“, které si pro děti připravily pestrý program a mohly jim také přiblížit Boží království. Naše tři děti byly nadšené,doteď si zpívají Kdo stvořil mrkající hvězdy. Jako rodiče jsme si od dětí na pár hodin odpočinuli a zároveň jsme mohli prožít čas společně a rozjímat o Božím království, jak ho žijeme v každodenním životě.
Pobyt na Dobré Vodě měl vliv i na upevnění našeho manželského vztahu, uvědomili jsme si, že jako manželé spolu málo komunikujeme a málo si dáváme najevo lásku, tak se snažíme v této oblasti pracovat na zlepšení. Také jsme mohli poznat, jak je důležité probouzet Boží království u našich dětí a pomoci jim najít osobní vztah s Kristem.
Na tomto pobytu jsme byli poprvé, přijeli jsme duchovně občerstveni s vědomím, že je třeba cíleně budovat Boží království a nezapomínat na to, že odpuštění a smíření je cesta k duchovnímu růstu a prohloubení manželského vztahu.
Děkujeme manželům Poláčkovým za celou organizaci pobytu a za připravený program a také za duchovní doprovod P. A. Opatrnému.
Byla to pro nás nová, obohacující zkušenost, atmosféra pobytu se nedá vyjádřit slovy. Setkání s rodinami, které se snaží žit v duchu lásky, radosti a pokoje.
B.+V.Ž.

Děkujeme za nádherný týden plný nových milých setkání, krásné přírody, úžasného programu a vstřícnosti na každém kroku. I když máme rozdílné názory a každý trochu jiný pohled, přesto nás ta různost obohatila. Děkujeme také za úžasnou péči o naše děti a cestu, jak společně tvořit Boží království tady , v naší rodině. I po týdnu stále čerpáme a nejen v duchu se vracíme, abychom si připomněli to krásné a použili v praxi. Díky   M. L.

V neděli jsme do Dobré Vody přijeli plni očekávání a zvědavosti. Bylo to poprvé, co jsme se takovou akci vydali. Byli jsme mile přivítáni a po ubytování jsme se sešli v jídelně k prvnímu společnému jídlu. Po večeři jsme uložili děti a s  napětím sešli znovu do jídelny na představovací večer. Pro zahřátí jsme dostali úkol namalovat náš rodinný erb a pak se jako rodina představit. Sedm rodin, P. Aleš, "hlídačky" a Poláčkovi- 19 dospělých, 16 dětí-moc pěkná mozaika. Od pondělního rána jsme měli téměř pravidelný program. Ráno dobrovolné ranní chvály, snídaně, po snídani jsme odevzdali děti do opatrování a láskyplné péče hlídaček a zajeli na hlubinu našeho rodinného života, vztahů a „tvorbu“ Božího království přímo mezi námi. Témata jednotlivých dní vycházela z biblických podobenství o Božím království. Nemyslete si ale, že bychom poslouchali lekce z katechismu. Velmi se mi líbila jednoduchost a praktičnost všeho, o čem byla řeč. I při pestrosti povah a prostředí, ze kterého jsme přišli, jsme tvořili krásné společenství, plné otevřenosti a důvěry. Hloubka tohoto faktu se nedá popsat, je potřeba ji zažít. Stejně jako my i naše děti se na své úrovni chápání a prožívání staly součástí té nádherné atmosféry a společenství. Odpolední program patřil každé rodině zvlášť, pokud jsme se nerozhodli prožít je společně. Večery byly věnované komunikaci. Je dobré vědět, že každý  z nás si s sebou nese své problémy a těžkosti, a mít možnost otevřít bolavá témata v přátelském prostředí, podělit se o všechno, co naplňuje naše nitro. Díky za respekt, upřímnost a rozšíření obzoru. Ten týden byl velikým přínosem a radostí pro nás pro všechny. Měli jsme čas si sednout, zastavit se, prostě jen tak být spolu. Jsem ráda, že tohle všechno si neseme s sebou i domů a do našeho dalšího života. Díky za krásnou dovolenou. Příště si to moc rádi zopakujeme. :-)
T. L.

Pobyt s DCR je akce, na kterou se celá naše rodina těší a ani letošní doba strávená spolu s Poláčkovými a několika dalšími rodinami nezklamala.
Krásně jsme si odpočinuli (nakonec jsme byli vděčni i za horší počasí - krásně se spalo), děti byly vzorně hlídány tetami (a opravdu moc si to užily), programy byly zajímavé (jako vždy) a Aleš Opatrný byl "třešničkou na dortu".
Kdybychom chtěli doporučit v slevomatu, dostali by Poláčkovi hodnocení 5/5. Vše super. Krásné prostředí, nadstandardní péče, příjemné vztahy, osobní nasazení.  :-)
Děkujeme M.+J.Ch.


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2021